تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

پومسه

  پوم سه از دو کلمه پوم به معنی نتیجه و سه به معنی عمل تشکلیل شده است .انسان درهر زمان نتیجه اعمال خود را می بیند و این اعمال و رفتار انسان است که سرنوشت و آینده اورا مشخص میکند.بنابر این باید در اعمال و رفتار خود دقت داشت تا آینده ای روشن و مطمئن ساخت.

  ومسه يا فرم بخش ديگري از تکواندو مي‌باشد که در آن تکواندو کاران به اجراي تکنيک‌هاي اين رشته مي‌پردازند. در پومسه تکنيک‌ها بر اساس روندي که ترکيب شده‌است به ترتيب مورد اجرا در مي‌آيد که و ورزشکاران در يک مسير مشخص تلاش مي‌نمايند يک رشته تکنيک‌هاي استاندارد را به بهترين نحو ممکن به اجرا در مي‌آورند. اين تکنيک‌ها به طريقي به اجرا در مي‌آيد که به صورت طبيعي نيز کاربرد آن حفظ شود و اثر گذاري آن در برابر يک فرد قابل مشاهده باشد.

  ومسه خود به دو روش استاندارد و ابداعي تقسيم مي‌شود که در جاي خود نياز به بررسي دارد در پومسه استاندارد، ورزشکاران يک سري تکنيک‌هاي مشخص را به صورت متوالي و با نظم مشخص به اجرا در مي‌آورند اما در پومسه ابداعي تکواندو کاران مجاز هستند که روال تکنيکي جديدي را شکل دهند و از اين حيث آزادي عمل و تنوع فرم‌هاي اجرايي در پومسه ابداعي بر طرفداران آن مي‌افزايد.

  رم يكي از مهمترين جنبه هاي اموزشي هنرهاي رزمي ميباشد.فرم مجموعه اي از حركات كلاسيك تكواندو شامل تكنيكهاي ايستادن  دست پا وجابجايي است كه بر اساس منطق طراحي شده اند.همگي اين فرم ها داراي خصوصيت هاي يكساني مي با شندكه سه اصل كلي را در بر دارند. اين سه اصل عبارتند از:

  .هر فرم از نقطه و حالت خاصي شروع ودرهمان نقطه و با همان حالت تمام

  2.هر تكنيك بايد با سرعت و قدرت خاصي كه در فرم براي آن معين شده اجرا گردد

  3.هر فرم به خودي خود داراي ارزش هاي فيزيكي و رواني مخصوص به خود است


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : پومسه ,مشخص ,ابداعي ,تکواندو ,اعمال ,تکنيک‌هاي ,پومسه ابداعي ,تکواندو کاران ,
  پومسه

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر